slide 1
slide 2
slide 3

 

برق خورشیدی؛ یک بار هزینه کنید، عمری درآمد کسب کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، انرژی خورشید، منبعی پاک، تمام نشدنی، بی سر و صدا و بدون خطر و البته فاقد آلودگی است که با کمی آینده نگری، کسی نمی‌تواند بی خیال آن شود، به ویژه که بداند هر قدر برقی که تولید می‌کند ۱۰ برابر نرخی که به برق مصرفی اش می‌پردازد، درآمد به دست می‌آورد.اما چرا باید در سطح کلان تر به این نوع از تولید برق دل خوش کرد؟ ظرفیت نصب شده تولید برق کشور ۷۶ هزار مگاوات است که ۹۵ درصد آن با سوخت‌های فسیلی و در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود.تولید برق به شیوه سنتی هم منابع گران فسیلی و حتی آبی را تلف می‌کند و هم در مسیر انتقال و توزیع تلفاتی بیش از ۲۰ درصدی دارد، به این زیان نجومی باید آلودگی‌های زیست محیطی را هم اضافه کرد.همه این واقعیت‌ها کشورهای پیشرفته را به استفاده از انرژیهای نو و تجدیدپذیر ترغیب کرده است.

اطلاعات بیشتر

بزرگترین نیروگاه هسته ای شناور در دنیا


روسیه به تازگی یک نیروگاه هسته ای شناور را در دریای بالتیک راه اندازی کرده است. نیروگاه  آکادمیک لومونسوف مگاواتی 70  در نزدیکی نروژ به شهری که  پرچم قطب شمال دارد سفر خواهد کرد و در نهایت توانایی حدود انرژی 100،000 نفر را تامین خواهد کرد. با این حال ژان هارکرمپ، کارشناس انرژی هسته ای مرکز اروپا و اروپای شرقی،  به برخی از ترس ها  ناشی از تاثیرات زیست محیطی آن -  اشاره کرد.

تامین انرژی از نیروگاه شناور هسته ای

نیروگاه هسته ای شناور

Haverkamp در بیانیه ای گفت: "راکتورهای هسته ای که در اطراف اقیانوس اطلس پرتاب می شوند، یک تهدید تکان دهنده ای برای یک محیط شکننده که در حال حاضر تحت فشار عظیم تغییرات آب و هوایی قرار دارد را ایجاد می کند .

این نیروگاه توسط شرکت Rosatom متعلق به شرکت دولتی "آکادمیک لومونسوف" که در سالهای فعالیتش در آنجا ساخته شده است.  نیروگاه شناور هسته ای دارای دو راکتور است و توسط دو قایق یدک کشیده می شود. آکادمیک لومونسوف جایگزین نیروگاه هسته ای Bilibino، که  در سال 1974 ساخته شده است و نیروگاه 70 ساله  Thera Chaunskaya   است. Ars Technica گفت: Bilibino زمانی بود که  شمالی ترین نیروگاه هسته ای در جهان بود، و آکادمیک لومونسوف کم کم این لقب را دریافت می کند و کار خود را آغاز می کند.

 نیروگاه هسته ای شناور

در پویک، ساخت و ساز زیرساخت های دریایی در حال انجام است. اسکله، سازه های هیدرولیکی و دیگر ساختمان های مهم  برای لنگر انداختن، زمانی که آکادمیک لومونسوف می رسد، آمادگی استقبال ا ز او  را خواهند داشت. این کارخانه برق را برای کارخانه های صنعتی از راه دور، شهرهای بندر و سیستم های نفت و گاز دریایی تامین می کند .

روسومت گفت که فرایندهای هسته ای در کارخانه شناور "تمام نیازهای آژانس بین المللی انرژی اتمی را برآورده می کند و هیچ محیطی را تهدید نمی کند " اما گروه های محیط زیست خوشحال نیستند. Haverkamp گفت: "برخلاف ادعاهای مربوط به ایمنی بدنه کشتی و  نیروی شناور نیروی هسته ای به دلیل سونامی و سیکلون ها آسیب پذیر هستند ."

این نخستین نیروگاه هسته ای شناور در جهان نیست. ایالات متحده در سال 1968 و 1975 در پاناما نیروگاه شناور هستهای  داشت که شهر های  اطراف ارتش داشت  وآن را در جنگ ویتنام تاسیس کرد.

 

تماس با ما

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید

تلفن : 987132333219+

ساعات کاری

پشتیبانی حرفه ای ما توسط متخصصان زبده

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 2
  • پنجشنبه : 9 الی 1

دفتر مرکزی : شیراز _ خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی ) کوچه 11 پلاک 22