slide 1
slide 2
slide 3

 

برق خورشیدی؛ یک بار هزینه کنید، عمری درآمد کسب کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، انرژی خورشید، منبعی پاک، تمام نشدنی، بی سر و صدا و بدون خطر و البته فاقد آلودگی است که با کمی آینده نگری، کسی نمی‌تواند بی خیال آن شود، به ویژه که بداند هر قدر برقی که تولید می‌کند ۱۰ برابر نرخی که به برق مصرفی اش می‌پردازد، درآمد به دست می‌آورد.اما چرا باید در سطح کلان تر به این نوع از تولید برق دل خوش کرد؟ ظرفیت نصب شده تولید برق کشور ۷۶ هزار مگاوات است که ۹۵ درصد آن با سوخت‌های فسیلی و در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود.تولید برق به شیوه سنتی هم منابع گران فسیلی و حتی آبی را تلف می‌کند و هم در مسیر انتقال و توزیع تلفاتی بیش از ۲۰ درصدی دارد، به این زیان نجومی باید آلودگی‌های زیست محیطی را هم اضافه کرد.همه این واقعیت‌ها کشورهای پیشرفته را به استفاده از انرژیهای نو و تجدیدپذیر ترغیب کرده است.

اطلاعات بیشتر

هنر در قالب بزرگترین گنبد خورشیدی


یک گنبد درخشان غول پیکر که از پانل های خورشیدی پوشیده شده است ، برای تبدیل انرژی برای پارکی در مرکز شهر ویلیمانتیک طراحی و تولید شده است. این اثر هنری جذاب و زیبا که به نام ریو ایلومینادو نامگذاری شده است، امروزه به عنوان برنده آخرین رقابت طراحی مجلل لند هنر ژنراتور شناخته شده است . این پروژه توسط طراحی پیریه  با همکاران معمارانش همچون  معمار لیندسی سوتر و مجسمه ساز گار واترمن طراحی شده است.

این اثر  هنری عمومی قادر به تولید 25.5 مگاوات ساعت انرژی پاک در سال برای براونفیلد  3.4 هکتاری است.

برق خورشیدی 

بزرگترین گنبد خورشیدی در پارک یک شهر

ریو ایلینیدو، به عنوان بخشی از ابتکار عمل برای بازگرداندن و زیبایی ظبیعی به ویلیمانتیک است ، این اثر  قصد دارد جامعه را با رودخانه مجددا ارتباط دهد و انرژی های تجدیدپذیر را به شیوه ای زیبا تولید کند.این اثر که واقع در خط ساحلی است ، گنبدی خورشیدی مخصوصی است که در یک آرایه خورشیدی 900 متر مربع پوشیده شده است، در حالی که روی آن با پانل های فولادی ضدزنگ به پایان رسیده است. انحنای آثار هنری برای پیگیری مسیر خورشید طراحی شده و منعکس کننده محیط اطراف آن است.

بزرگترین گنبد خورشیدی در پارک یک شهر


علاوه بر قوس خورشیدی، ریو ایلینیدو شامل یک رودخانه ی درختی می شود که چرخه خورشید روزانه را با یک پمپ خورشیدی نشان می دهد که فقط در طول روز آب های زیرزمینی را ترسیم می کند. یک کانال اسپیرال تعاملی که آب را به رودخانه  حرکت می دهد؛ و اطراف رودخانه 3400 متر مربع، تزئین شده با نقاشی های دیواری و هنرهای دیگر، که به تدریج با آب پر می شود در حالی که  رودخانه سرریز به یک سیستم دو مرحله ای سوئیچینگ هدایت می شود. در ماه های زمستان،  رودخانه به یک سطح یخ اسکیت تبدیل می شود.

 

ریو ایلینادو در همکاری نزدیک با جامعه توسعه داده شد،  "ریو ایلینیدو هوشمندانه به چگونگی آوردن رودخانه نزدیک به جامعه و بالعکس می گوید،" جیمز ترنر، شهردار می گوید . "ما هیجان زده هستیم تا یک طرح پروژه داشته باشیم که در نتیجه چنین کار هنری پیچیده و قابل توجهی اجرا می شود که جامعه برای لذت بردن و الهام گرفتن از آن برای سال های آینده می باشد." این پروژه در مرحله بعدی قرار می گیرد که در آن برنده شدن تیم بر روی طراحی، برآورد هزینه ها و نمونه سازی، و طراحی و ساخت نهایی آن تمرکز خواهد کرد.

 

بزرگترین گنبد خورشیدی در پارک یک شهر

تماس با ما

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید

تلفن : 987132333219+

ساعات کاری

پشتیبانی حرفه ای ما توسط متخصصان زبده

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 2
  • پنجشنبه : 9 الی 1

دفتر مرکزی : شیراز _ خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی ) کوچه 11 پلاک 22