slide 1
slide 2
slide 3

 

برق خورشیدی؛ یک بار هزینه کنید، عمری درآمد کسب کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، انرژی خورشید، منبعی پاک، تمام نشدنی، بی سر و صدا و بدون خطر و البته فاقد آلودگی است که با کمی آینده نگری، کسی نمی‌تواند بی خیال آن شود، به ویژه که بداند هر قدر برقی که تولید می‌کند ۱۰ برابر نرخی که به برق مصرفی اش می‌پردازد، درآمد به دست می‌آورد.اما چرا باید در سطح کلان تر به این نوع از تولید برق دل خوش کرد؟ ظرفیت نصب شده تولید برق کشور ۷۶ هزار مگاوات است که ۹۵ درصد آن با سوخت‌های فسیلی و در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود.تولید برق به شیوه سنتی هم منابع گران فسیلی و حتی آبی را تلف می‌کند و هم در مسیر انتقال و توزیع تلفاتی بیش از ۲۰ درصدی دارد، به این زیان نجومی باید آلودگی‌های زیست محیطی را هم اضافه کرد.همه این واقعیت‌ها کشورهای پیشرفته را به استفاده از انرژیهای نو و تجدیدپذیر ترغیب کرده است.

اطلاعات بیشتر

جاده های خورشیدی دنیا را متحول می کنند

جاده ها فقط برای راه رفتن یا رانندگی نیستند. پروژه های جاده خورشیدی می تواند مسیری در سراسر جهان نشان را  دهد که خیابان ها هر دو می توانند پایه های ثابت و انرژی پاک را برای وسایل نقلیه تولید کنند . این هابیت شش پروژه را در مکان های مختلف مانند چین و روستای گرجستان متمرکز کرده است تا فناوری های بالقوه در حال تغییر در فرایند ساخت و توسعه  در جاده های خورشیدی را جلب کند.

فروش و نصب تجهیزات برق خورشیدی

 

جاده های خورشیدی از پانل های خورشیدی مدولار پوشش داده شده در شیشه های ملایم استفاده می کنند.

جاده های خورشیدی

 

اسکات و جولی بروسو چند سال پس از راه اندازی شرکت خود جاده های  خورشیدی راه اندازی کردند و هدف آنها از تبدیل جاده های آسفالتی به جاده های خورشیدی تولید طور منظم به انرژی بود . بروسو با هدف استفاده از پانل های خورشیدی با شیشه های مدولار به عنوان جایگزین برای پیاده رو استاندارد، و در سال 2016، اولین نصب عمومی این پانل ها را در زادگاه خود درسنت پوینت، آیداهو جشن گرفت .  همچنین  آنها  اعلام کردند که قصد دارند جاده های خورشیدی خود را به بخش Route 66 در میسوری بفرستند، به نظر می رسد که پروژه از بین رفته است. در اواخر سال گذشته، رادیو دولتی سنت لوییز گفت این پروژه به جلو حرکت نخواهد کرد با توجه به این گفته اسکات بروسو، اعلام کرد که : "به دلیل انواع مختلف عوامل خطی قرمزها حل شده"است.  اما جاده ها خورشیدی  هنوز جای  کار بسیاری دارند، تا محصول خود را به جاده ها برساند و اخیرا پستی در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است که آنها با شرکت مرتبط   علاقه مند از کره جنوبی، استرالیا ، دبی، ابوظبی و اتریش ملاقات کرده اند.

جاده خورشیدی با پانل خورشیدی

 

در اواخر سال 2016، فرانسه اولین نخستین جاده خورشیدی در جهان را افتتاح کرد: یک کیلومتر درتروو  با تکنولوژی از Colat's Wattway ساخته شده است . گفته شده است که جاده دارای 2880 پانل برای تولید برق کافی برای روشن کردن چراغ های خیابانی در روستای 3400 نفر ساخته شده است.

 
فرانسه با توجه به آنچه که می گویند، دارای نخستین جاده خورشیدی با پانل های خورشیدی در جهان است، با هزینه ساختی در حدود 5 میلیون یورو، حدود 5/2 میلیون دلار تخمین زده می شود. جاده شامل پنج لایه سیلیکون پانل های خورشیدی را پوشش می دهد تا مقاومت خود را در مقابل آسیب ببینند. واتوی می گوید انتظار می رود که جاده پانل خورشیدی سالانه 280 مگاوات ساعت برق تولید کند که تولید روزانه آن بسته به آب و هوا متفاوت است. این شرکت همچنین اعلام کرد که آنها هر روز 767 کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) را پیش بینی می کنند و در طول تابستان حتی یک کیلو وات ساعت برق تولید می کنند.

جاده خورشیدی با پانل خورشیدی

جاده پانل خورشیدی جدید برای دو سال  مورد آزمایش قرار می گیرد و دو عامل اصلی در نظر گرفتن خروجی و طول عمر است. ژان چارلز بریزات، مدیر بخش واتویر، در بیانیه ای به شدت خوشبینانه به نظر می رسید: "ما هنوز در مرحله آزمایشی هستیم. ساخت یک سایت آزمایشی در این مقیاس یک فرصت واقعی برای نوآوری ما است. این سایت آزمایشی ما را قادر به بهبود فرایند نصب پنل فتوولتائیک خود و همچنین تولید آنها شده است تا بتوانیم به نوآوری ما بهینه سازی را ادامه دهیم.

اما همه در مورد جاده پانل خورشیدی هیجان زده نیستند. برخی از مردم فکر می کنند که دولت هزینه های زیادی را صرف کرده است.  معاون شبکه انتقال انرژی، لموند اشاره کرد: "بدون شک پیشرفت فنی است، اما برای توسعه منابع تجدیدپذیر ، اولویت های دیگری وجود دارد از جمله یک ابزار که ما مطمئن تریم که بسیار گرانتر از واقعیت است کار می کند."

هدف نهایی فرانسه این است که 1000 کیلومتر از جاده های خود را با پانل های خورشیدی را پوشش دهد .

تماس با ما

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید

تلفن : 987132333219+

ساعات کاری

پشتیبانی حرفه ای ما توسط متخصصان زبده

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 2
  • پنجشنبه : 9 الی 1

دفتر مرکزی : شیراز _ خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی ) کوچه 11 پلاک 22