slide 1
slide 2
slide 3

 

برق خورشیدی؛ یک بار هزینه کنید، عمری درآمد کسب کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، انرژی خورشید، منبعی پاک، تمام نشدنی، بی سر و صدا و بدون خطر و البته فاقد آلودگی است که با کمی آینده نگری، کسی نمی‌تواند بی خیال آن شود، به ویژه که بداند هر قدر برقی که تولید می‌کند ۱۰ برابر نرخی که به برق مصرفی اش می‌پردازد، درآمد به دست می‌آورد.اما چرا باید در سطح کلان تر به این نوع از تولید برق دل خوش کرد؟ ظرفیت نصب شده تولید برق کشور ۷۶ هزار مگاوات است که ۹۵ درصد آن با سوخت‌های فسیلی و در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود.تولید برق به شیوه سنتی هم منابع گران فسیلی و حتی آبی را تلف می‌کند و هم در مسیر انتقال و توزیع تلفاتی بیش از ۲۰ درصدی دارد، به این زیان نجومی باید آلودگی‌های زیست محیطی را هم اضافه کرد.همه این واقعیت‌ها کشورهای پیشرفته را به استفاده از انرژیهای نو و تجدیدپذیر ترغیب کرده است.

اطلاعات بیشتر

بزرگترین باتری دنیا را برای رقابت با الون ماسک ساخته خواهد شد

نوشته شده توسط Super User on . Posted in اخبار انرژی خورشیدی

سانجیوف گوپتا ، میلیاردر انگلیسی ، بزرگترین باتری جهان را در جنوب استرالیا ساخت، که با ضربه زدن به پروژه باتری الون ماسک عنوان شده است. جنوب استرالیا خانه ای است با یک باتری 100 مگاوات با اندازه یک میدان فوتبال، که در ماه نوامبر گذشته به اینترنت متصل شد.گوپتا قصد دارد باتری 120 مگاواتی خود را در یک انبار ذخیره سازی در Whyalla Steelworks که او در سال گذشته خریداری کرد، بسازد .

یک طوفان یک بار موجب قطع برق در سراسر جنوب استرالیا در سال 2017 شد و دولت را مجبور کرد شبکه برق خود را در برابر اختلالات آینده تامین کند. دولت شروع به سرمایه گذاری در انرژی تجدیدپذیر کرد - و به پروژه گپتا 7. 8 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد. مرکز ذخیره سازی SIMEC ZEN در 186 کیلومتری شمال آدلاید در پورت آگوستا قرار خواهد گرفت. اتحادیه GFGGupta در سال گذشته شرکت Arrium که در حال مبارزه با تولید فولاد است، بخشی از Steelallows Whyalla است.

مسک در سال گذشته قصد ساخت یک مرکز باتری استرالیا در 100 روز را داشت  . او تنها در 63 روز ساخته شد و این پروژه در ماه نوامبر گذشته تغییر یافت. باتری ماسک به یک مزرعه باد که توسط شرکت انرژی Neoen کار می کند متصل شده است و انرژی کافی برای قدرت دادن 8000 خانه به مدت 24 ساعت در زمان خاموشی فراهم می کند.

 

منبع :

https://inhabitat.com/self-storage-facilities-choose-to-embrace-green-energy-practices/

تماس با ما

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید

تلفن : 987132333219+

ساعات کاری

پشتیبانی حرفه ای ما توسط متخصصان زبده

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 2
  • پنجشنبه : 9 الی 1

دفتر مرکزی : شیراز _ خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی ) کوچه 11 پلاک 22