slide 1
slide 2
slide 3

 

برق خورشیدی؛ یک بار هزینه کنید، عمری درآمد کسب کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، انرژی خورشید، منبعی پاک، تمام نشدنی، بی سر و صدا و بدون خطر و البته فاقد آلودگی است که با کمی آینده نگری، کسی نمی‌تواند بی خیال آن شود، به ویژه که بداند هر قدر برقی که تولید می‌کند ۱۰ برابر نرخی که به برق مصرفی اش می‌پردازد، درآمد به دست می‌آورد.اما چرا باید در سطح کلان تر به این نوع از تولید برق دل خوش کرد؟ ظرفیت نصب شده تولید برق کشور ۷۶ هزار مگاوات است که ۹۵ درصد آن با سوخت‌های فسیلی و در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود.تولید برق به شیوه سنتی هم منابع گران فسیلی و حتی آبی را تلف می‌کند و هم در مسیر انتقال و توزیع تلفاتی بیش از ۲۰ درصدی دارد، به این زیان نجومی باید آلودگی‌های زیست محیطی را هم اضافه کرد.همه این واقعیت‌ها کشورهای پیشرفته را به استفاده از انرژیهای نو و تجدیدپذیر ترغیب کرده است.

اطلاعات بیشتر

دانمارک کشوری پیشرو در استفاده از انرژی خورشیدی

نوشته شده توسط Super User on . Posted in اخبار انرژی خورشیدی

 دانمارک کشوری پیشرو در استفاده از انرژی خورشیدی است اما چگونه این فرایند را انجام می دهد؟؟؟

کشور دانمارک تنها یک هزار و ۵۴۰ ساعت در سال از تابش نور خورشید بهره می برد. این کشور ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری، بسیار کمتر از جنوب اروپا روی خورشید را به خود می بیند اما به یکی از کشورهای مهم در زمینه تولید انرژی خورشیدی تبدیل شده است.اما چگونه ؟؟؟

شهر کوچک بروندرسلو در شمال دانمارک با جمعیتی معادل ۳۶ هزار نفر مثال خوبی در این زمینه محسوب می شود. از سال ۲۰۱۶ انرژی این شهر از طریق یک مرکز انرژی خورشیدی با مساحت ۲۷ هزار متر مربع تامین می شود. بدین ترتیب حدود یک هزار و ۵۰۰ خانوار، خانه های خود را با انرژی «پاک» گرم می کنند.

سیستم تامین انرژی این مرکز «انرژی خورشیدی متمرکز» نام دارد. در این مرکز، صفحه هایی ویژه انرژی خورشید را به خود جذب می کنند و سپس آنرا به لوله هایی که در آنها نوعی روغن وجود دارد انتقال می دهند. از گرم شدن این روغن درجه حرارتی معادل ۳۳۰ درجه بدست می آید. این فرآیند، انرژی یک توربین تولید برق را فراهم می کند.

گسترش این تکنولوژی می تواند به توسعه تولید انرژی «پاک» حتی در مناطقی که اکثر روزهای سال از تابش نور خورشید محروم هستند، کمک کند.این راه حل نوینی است که کشور  دانمارک از آن برای دست یابی به انرژی پاک و تجدید پذیر استفاده می کند.

تماس با ما

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید

تلفن : 987132333219+

ساعات کاری

پشتیبانی حرفه ای ما توسط متخصصان زبده

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 2
  • پنجشنبه : 9 الی 1

دفتر مرکزی : شیراز _ خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی ) کوچه 11 پلاک 22