slide 1
slide 2
slide 3

 

برق خورشیدی؛ یک بار هزینه کنید، عمری درآمد کسب کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، انرژی خورشید، منبعی پاک، تمام نشدنی، بی سر و صدا و بدون خطر و البته فاقد آلودگی است که با کمی آینده نگری، کسی نمی‌تواند بی خیال آن شود، به ویژه که بداند هر قدر برقی که تولید می‌کند ۱۰ برابر نرخی که به برق مصرفی اش می‌پردازد، درآمد به دست می‌آورد.اما چرا باید در سطح کلان تر به این نوع از تولید برق دل خوش کرد؟ ظرفیت نصب شده تولید برق کشور ۷۶ هزار مگاوات است که ۹۵ درصد آن با سوخت‌های فسیلی و در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود.تولید برق به شیوه سنتی هم منابع گران فسیلی و حتی آبی را تلف می‌کند و هم در مسیر انتقال و توزیع تلفاتی بیش از ۲۰ درصدی دارد، به این زیان نجومی باید آلودگی‌های زیست محیطی را هم اضافه کرد.همه این واقعیت‌ها کشورهای پیشرفته را به استفاده از انرژیهای نو و تجدیدپذیر ترغیب کرده است.

اطلاعات بیشتر

بزرگترین توربین بادی جهان !

نوشته شده توسط Super User on . Posted in اخبار انرژی خورشیدی

شركت زيمنس در حال ساخت بزرگترين توربين بادي جهان است كه طول هر كدام از پره‌هاي آن بالغ بر 75 متر است.
به گزارش ايسنا، شركت زيمنس با همكاري شركت DONG Energy قرار است تا سال 2017 ميلادي 300 توربين شش مگاواتي طراحي و توليد كنند.
طول هر يك از پره‌هاي اين توربين‌هاي بادي عظيم به اندازه بزرگترين هواپيماي مسافربري جهان (ايرباس A380) است.
پره‌هاي 75 متري در كارخانه Aalborg دانمارك ساخته و توسط يك كاميون مخصوص به جزيره لولاند منتقل مي شوند. هر يك از پره ها از دو تكه فيبر كربن ساخته شده‌اند و قطر روتر توربين بادي 154 متر با توان مكش هوا در مساحتي بالغ بر 18 هزار و 600 متر مربع است.


ابر توربين‌هاي بادي شش مگاواتي مي توانند برق مورد نياز شش هزار خانوار را تأمين كند. اين توربين‌هاي بادي عظيم تا سال 2017 ميلادي در سواحل انگليس نصب شوند.

تماس با ما

در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید با ما تماس بگیرید

تلفن : 987132333219+

ساعات کاری

پشتیبانی حرفه ای ما توسط متخصصان زبده

  • شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 2
  • پنجشنبه : 9 الی 1

دفتر مرکزی : شیراز _ خیابان شوریده شیرازی (سی متری سینما سعدی ) کوچه 11 پلاک 22